Teknoloji Haberleri Sosyal Medya

WhatsApp yeni özelliğiyle Tweet savaşı başlattı

WhatsApp yeni özelliğiyle birlikte ortalığın karışmasına neden oldu. Twitter üzerinden savaşa giren şirketler, ciddi iddialarda bulunuyor.

WhatsApp kısa süre önce para gönderme özelliğini devreye almıştı. Beta olarak Hindistan’da kullanıma sunulan para gönderme özelliği, kullanıcıların birkaç tık ile birbirine para göndermesine imkan veriyordu.

WhatsApp ödeme sistemi Tweet savaşına neden oldu

Dünyanın en büyük mesajlaşma servisinin ödeme servisi kurmasının ardından, Vijay Shekhar, Twitter’dan taarruza geçti.

WhatsApp, hükumet destekli online ödeme sistemi olan UPI üzerinden ödeme transferlerini gerçekleştiriyor. UPI’e kayıtlı olan 70 bankanın müşterisi, mesajlaşma sırasında kolayca para gönderebiliyor.

UPI’ın rakibi olan Paytm ise bu durumun haksız rekabete neden olduğunu ve diğer müşterilerin dışlandığını iddia ediyor.

”Yerli ödeme sistemi Amerikan oyunlarına alet ediliyor”Twitter üzerinden açıklama yapan Paytm CEO’su Sheckhar, Hindistan’ın yerli ve herkese açık ödeme sisteminin Amerikalıların oyunlarına alet edildiğini iddia etti.

Sheckhar, aynı zamanda yeni özelliğin kapalı bir bahçe oluşturduğunu söyledi. Bu bahçenin dışarısındaki herkesin dışlandığını iddia etti.

Karşılık geldi

Paytm’in rakibi olan Mobikwik’in CEO’su Bipin Preet Singh, isim vermeden Sheckhar’ı hedef aldı.

Kaynak: ShiftDelete.Net

2018-02-15 - 19:20:51
Serhat Okan Bedir

*Not: Yorum sisteminde çalışma olduğundan dolayı yazdıklarınız kaydedilmeyebilir. En kısa sürede aktif hale gelecektir.

İsim Soyisim

Yorumunuz

Bilgilendirme

Sitede yer alan içeriklerle alakalı şikayet ve önerileriniz için okan@tech-tr.com adresine mail gönderebilirsiniz. Yasalar gereği içerikler hakkında şikayet oluşturabilmeniz için ilgili mail adresine gerekli bilgilendirmeyi yapmış olmalısınız. Web sitesini ziyaret ederek bu kuralı kabul etmiş olmaktasınız. Alıntı yapılan tüm içerikler alıntı yapılan web adresine doğrudan bağlantı verilip ve kaynak gösterilerek paylaşılmıştır.