Teknoloji Haberleri Mobil

WhatsApp ile nasıl para gönderilir?

WhatsApp para gönderme özelliği devreye alındı. Artık, çok daha hızlı ve kolay bir şekilde telefondan para gönderip alabileceksiniz.

Yaklaşık 1 yıldır geliştirilen WhatsApp Payments özelliği, sonunda yayına alındı. Özellik, hem Android hem de iOS‘te kullanılabiliyor.

WhatsApp para gönderme özelliğini Hindistan’da devreye aldı

Beta sürecine giren servis, Hindistan’da kullanıma sunuldu.

Testlerin tamamlanmasının ardındansa kademeli olarak tüm dünyada kullanıma sunulması bekleniyor.

Firma, para gönderme işlemlerini oldukça basit bir hale getirmek istiyor. Uygulamayı kullanırken de bunu her aşamada görüyorsunuz.

Şu an için beta aşamasında olan özelliği kullanmak için hem alıcının hem de göndericinin para gönderme özelliğini açması gerekiyor.

Özelliği aktif ettiğinizde cep telefonu numaranız ile banka hesabınızı eşleştirmiş oluyorsunuz.

Türkiye’den para göndermek de mümkün

Firmanın sunduğu telefondan para gönderme hizmeti şu an için sadece Hindistan’da çalışıyor. Ancak, ülkemizde de telefonunuz üzerinden para göndermek istiyorsanız farklı hizmetleri kullanabilirsiniz.

Son olarak BKM Express bu konuda bir duyuru yaparak, WhasApp, Facebook gibi ağlardan para gönderme özelliğini devreye aldı.

Kaynak: ShiftDelete.Net

2018-02-10 - 22:16:49
Serhat Okan Bedir

*Not: Yorum sisteminde çalışma olduğundan dolayı yazdıklarınız kaydedilmeyebilir. En kısa sürede aktif hale gelecektir.

İsim Soyisim

Yorumunuz

Bilgilendirme

Sitede yer alan içeriklerle alakalı şikayet ve önerileriniz için okan@tech-tr.com adresine mail gönderebilirsiniz. Yasalar gereği içerikler hakkında şikayet oluşturabilmeniz için ilgili mail adresine gerekli bilgilendirmeyi yapmış olmalısınız. Web sitesini ziyaret ederek bu kuralı kabul etmiş olmaktasınız. Alıntı yapılan tüm içerikler alıntı yapılan web adresine doğrudan bağlantı verilip ve kaynak gösterilerek paylaşılmıştır.