Teknoloji Haberleri Mobil

Snapchat tasarımına karşı 1 milyon imza!

Snapchat geçtiğimiz yılın Kasım ayında tasarımını değiştirmiş ancak bu yeni tasarım kullanıcılar tarafından beğenilmemişti. Şimdi ise kullanıcılar eski tasarıma dönülmesi için 1 milyon imza toplamış durumda.

Snapchat 1 milyon imzaya karşı ne dedi?

Change.org üzerinden uygulamanın geliştiricisi Snap Inc. aleyhine açılan Snapchat tasarımı değiştirme odaklı kampanyada 1 milyondan fazla imza toplanması dikkat çekiyor. Hedefin 1,5 milyon olduğu kampanyanın daha çok imza toplamasına ise aldatıcı bir tweet sebep oldu. Paylaşılan tweet’in 50 bin kez retweet edilmesi ile şirketin tasarımı değiştirebileceği iddia edilmişti. Tweet’in 1,5 milyondan fazla retweet edilmesi ise ayrı bir konu.

Öte yandan, birçok kullanıcının haftasonunda görmeye başladığı yeni tasarıma gelen tepkiler şirketin umurunda değil gibi gözüküyor. Kullanıcıların tasarıma alışacağının altını çizen şirket, topluluğun kullandıkça bu tasarımdan memnun olacağını ileri sürüyor.

Arkadaşlardan ve ünlülerden olan içerikleri ayıran güncelleme ile kullanıcılar sola ve sağa kaydırma ile içerikler arasında gezinebiliyor. Benzer yaklaşım Facebook tarafından da benimsenmeye başlamış durumda. Facebook arkadaşlarınızın paylaşımını öne çıkartırken, markalardan ve diğer sayfalardan gelen içerikleri daha geri plana itme stratejisine yöneldi. Tabii ki platformun bunu reklam almak için yaptığını görmek zor değil.

Ek olarak, Snapchat’in arkadaşlar bölümünden çok sayıda takipçisi olan ünlü ve fenomen gibi yüksek profilli kişileri ayırmakla hata yaptığı düşünülüyor. Şirketin bu kişilerin uygulama için olan değerini fark edememiş olduğu ve onları marka olarak gördüğü ifade ediliyor. Kullanıcıların ise bu kişileri gerçekten sevdiği için etmek istediğine dikkat çekiliyor.

Bakalım Snapchat, önümüzdeki dönemde geri adım atmak zorunda kalacak mı?

Kaynak: ShiftDelete.Net

2018-02-15 - 19:16:38
Serhat Okan Bedir

*Not: Yorum sisteminde çalışma olduğundan dolayı yazdıklarınız kaydedilmeyebilir. En kısa sürede aktif hale gelecektir.

İsim Soyisim

Yorumunuz

Bilgilendirme

Sitede yer alan içeriklerle alakalı şikayet ve önerileriniz için okan@tech-tr.com adresine mail gönderebilirsiniz. Yasalar gereği içerikler hakkında şikayet oluşturabilmeniz için ilgili mail adresine gerekli bilgilendirmeyi yapmış olmalısınız. Web sitesini ziyaret ederek bu kuralı kabul etmiş olmaktasınız. Alıntı yapılan tüm içerikler alıntı yapılan web adresine doğrudan bağlantı verilip ve kaynak gösterilerek paylaşılmıştır.