Teknoloji Haberleri

Uygun fiyatlı 13 inç MacBook geliyor!

Apple, bu yılın ikinci yarısında giriş seviyesi yeni bir 13 inç MacBook dizüstü bilgisayar modeli ile karşımıza çıkacak gibi gözüküyor. MacBook Air içinse yolun sonu gözüktü.

Yeni 13 inç MacBook geliyor, MacBook Air gidiyor!

Yeni MacBook modeli için General Interface Solution (GIS) adlı şirketin daha fazla LCD ekran siparişi alacağı belirtiliyor. Şu anda ayda 300 bin adet modül sağlayan şirketin yeni siparişlerle birlikte bu rakamı yıl sonuna kadar 600 bin adede çıkaracağı ifade ediliyor. Şirket, geçtiğimiz yılın dördüncü çeyreğinde itibarıyla varolan modellerin modüllerini tedarik etmişti.

13 inç MacBook Air modelinin yerini alacağı söylenilen modelin uygun fiyatlı olacağının da altı çiziliyor. Tahmin edilen fiyat ise 999 dolar. Apple ilk başta 12 inç MacBook ile Air modelini emekliye ayırmak istemişti ancak satışların hala iyi olması sebebiyle ertelemeye gidilmişti.

Daha sonra 13 inç MacBook Pro ile bu emeklilik sağlanmak istense de ürünün 1,299 dolar fiyatla giriş seviyesi MacBook Air’dan 300 dolar pahalı olması yine isteneni sağlamadı.

Bakalım Apple yeni MacBook modeli ile satışlarını daha da arttırmayı başarabilecek mi?

Kaynak: ShiftDelete.Net

2018-01-23 - 12:57:22
Serhat Okan Bedir

*Not: Yorum sisteminde çalışma olduğundan dolayı yazdıklarınız kaydedilmeyebilir. En kısa sürede aktif hale gelecektir.

İsim Soyisim

Yorumunuz

Bilgilendirme

Sitede yer alan içeriklerle alakalı şikayet ve önerileriniz için okan@tech-tr.com adresine mail gönderebilirsiniz. Yasalar gereği içerikler hakkında şikayet oluşturabilmeniz için ilgili mail adresine gerekli bilgilendirmeyi yapmış olmalısınız. Web sitesini ziyaret ederek bu kuralı kabul etmiş olmaktasınız. Alıntı yapılan tüm içerikler alıntı yapılan web adresine doğrudan bağlantı verilip ve kaynak gösterilerek paylaşılmıştır.