Teknoloji Haberleri İnternet

Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü!

En büyük dijital para birimi olan Bitcoin, Asya’da yaşanılan sert düzenlemeler sonucu, değerinin üçte ikisini Aralık ayında kaybetti. Bloomberg’e göre Kasım ayından bu yana ilk kez 6000 Dolar seviyesini gördü. ABD ve Birleşik Krallık’da yer alan bankaların haberleri de bu düşüşü hızlandırdı.

Bitcoin 6000 Dolar seviyesine neden düştü?

Salı günü itibariye Bitcoin 6000 Dolar seviyesine düştü. Bunun nedeni Aralık ayından bu yana yaşanan sorunlar olduğu söyleniyor ve geçtiğimiz hafta başlarında Facebook, kripto para birimleri ilgili reklamları yasaklamış ve bu reklamların “sıklıkla yanıltıcı ya da aldatıcı tanıtım uygulamalarıyla ilişkili” olduğunu belirtmişti. Bu durum düşüşü tetiklemiş olabilir.

Veri sağlayıcı CoinMarketCap.com’a göre, Ocak ayının başında 830 Milyar Dolar seviyesinde olan küresel şifreli para birimi piyasası, 285 Milyar Dolar seviyesine geriledi. Bu gerilemeler ile birlikte diğer sanal paralarda bu düşüşten etkilendi.

Bitcoin, % 11.1 azalarak 6131.33 Dolar seviyesine indi.
Ethereum, % 15.8 düşüşle 582.03 Dolar seviyesine indi.
Litecoin, % 13 düşüşle 108.40 Dolar seviyesine indi.
Bitcoin Cash, % 10.6 düşüşle 785.79 Dolar oldu.
Ripple, % 11.7 düşüşle 0.60 Dolar seviyesine geriledi.

Bu sonuçlar Bitcoin piyasa hacminin yüzde 36.7 etki ederek, gerilmesine sebep oldu. Uzmanlar daha da düşebileceğini söylüyor.

Kaynak: ShiftDelete.Net

2018-02-06 - 11:14:04
Serhat Okan Bedir

*Not: Yorum sisteminde çalışma olduğundan dolayı yazdıklarınız kaydedilmeyebilir. En kısa sürede aktif hale gelecektir.

İsim Soyisim

Yorumunuz

Bilgilendirme

Sitede yer alan içeriklerle alakalı şikayet ve önerileriniz için okan@tech-tr.com adresine mail gönderebilirsiniz. Yasalar gereği içerikler hakkında şikayet oluşturabilmeniz için ilgili mail adresine gerekli bilgilendirmeyi yapmış olmalısınız. Web sitesini ziyaret ederek bu kuralı kabul etmiş olmaktasınız. Alıntı yapılan tüm içerikler alıntı yapılan web adresine doğrudan bağlantı verilip ve kaynak gösterilerek paylaşılmıştır.